Filtrace vody
Základem této radosti je však čistota vody. Ta se neudrží sama. Je nutno jí všelijak pomáhat. A to bohužel někdy i chemicky. Jde o to, aby byla voda nejen čistá, ale také hygienicky nezávadná. K tomu je právě třeba používat i tu chemii. Samozřejmě, že ne vždy. V každém případě je základem kvalitní filtrace. Bez té to prostě fungovat nebude a můžete tam naházet chemie třeba i tuny. Ta ničí to, co okem není vidět, ale jemný prach nikoli. Ten zachytí právě pouze a jen filtr. Ve své podstatě rozeznáváme jen dva druhy, totiž pískový a kartušový. Ten druhý je tvořen něčím, co je jako papír. Hodí se zejména tam, kde není v bazénu kdovíjaký provoz a je-li bazén menších rozměrů. K velkým bazénům s denním provozem se moc nehodí. Musí se totiž často měnit. A to je finančně dosti náročné.
Proto se používá k těmto větším bazénům filtr pískový. Ale pozor, to že se tak nazývá, to ještě neznamená, že v něm musí být jen písek. Je pravdou, že do nějaké doby platilo, že je to nejlepší filtrační materiál, než se ovšem objevily kuličky, nebo ještě lépe nyní nejvíce prodávaný zeolit Chlorito.cz. Ten je v pískovém filtru vynikající a má lepší výsledky. Mimo jiné se nemusí měnit každý druhý nebo třetí rok. A proč má lepší výsledky než písek?
Pískové kamínky, nebo, chcete-li minizrníčka voda obtéká, kdežto zeolitem protéká. Jak je to možné? Inu, jednoduše. Zrníčko písku je pevné, kdežto zeolit je dutý. Představte si ho jako větší kamínek. Když se na něj podíváte, uvidíte v něm tunýlky. A to je právě to, co dělá zeolit zeolitem. Mimo vyšší účinnost tedy také šetří peníze, protože nemusíte mít zapnutou filtraci v jednom kuse, takže vám „nežere“ elektrickou energii.
Pokud máte další otázky, nebo si přímo chcete zeolit objednat, tak klikněte na odkaz, který je výše v článku jinou barvou textu. To vás automaticky přenese na webové stránky a zde už můžete objednávat.